Spring 2019 Statistics


  Player Team GP MVP PA AVG AB H 1B 2B 3B HR R RBI OBP SLG
Adams, Nathan Mayburry Electric 9 0 31 .839 31 26 25 1 0 0 24 18 .839 .871
Albrecht, Micah Mr KW Landscaper 10 0 45 .844 45 38 31 5 2 0 25 18 .844 1.044
Anderson, Sam ATS 13 0 58 .862 58 50 45 4 1 0 30 23 .862 .966
Atkinson, Benjamin TextNow 10 0 52 .769 52 40 31 5 4 0 22 33 .769 1.019
Balija, Sam bauhaus 9 0 38 .658 38 25 24 1 0 0 19 10 .658 .684
Balzer, Owen Alfran Trophies 10 0 45 .844 45 38 32 5 1 0 30 31 .844 1.000
Baychoo-Leidy, Brandon ATS 10 0 0 .000 0 0 0 0 0 0 0 0 .000 .000
Baychoo-Leidy, Alexander ATS 13 0 55 .655 55 36 35 1 0 0 17 18 .655 .673
Beaudry, Isabelle ATS 13 0 53 .604 53 32 31 1 0 0 21 18 .604 .623
Belletti, Jacob Mr KW Landscaper 9 0 44 .682 44 30 29 1 0 0 19 14 .682 .705
Borman, Luke Golden Triangle Restoration 9 1 38 .763 38 29 22 5 0 2 21 22 .763 1.053
Brace-Lee, Aye Lah Helmutz Interlock 9 0 40 .775 40 31 29 2 0 0 25 15 .775 .825
Brisson, Landon Wonder Tots 10 0 30 .800 30 24 19 3 2 0 13 19 .800 1.033
Brito, Jayce Alfran Trophies 9 1 40 .800 40 32 26 5 0 1 20 32 .800 1.000
Brodrecht, Nolan Mr KW Landscaper 9 0 34 .647 34 22 22 0 0 0 15 7 .647 .647
Brouillette, Jordan Golden Triangle Restoration 9 0 37 .757 37 28 25 2 0 1 21 14 .757 .892
Brunen, Ethan DieKat 10 1 48 .729 48 35 24 6 1 4 20 27 .729 1.146
Brydges, Lauren ATS 13 0 42 .667 42 28 26 2 0 0 17 21 .667 .714
Burt, Jacob Tentworks 10 0 61 .787 61 48 43 4 0 1 28 35 .787 .902
Burt, Alex Helmutz Interlock 10 0 54 .741 54 40 36 2 2 0 28 32 .741 .852
Campbell, Joshua Golden Triangle Restoration 9 1 33 .788 33 26 16 6 1 3 18 34 .788 1.303
Campbell, Parker Golden Triangle Restoration 9 0 34 .882 34 30 30 0 0 0 22 12 .882 .882
Capling, Jordan PSG Plumbing 8 0 30 .633 30 19 19 0 0 0 8 8 .633 .633
Carriere, Ruby Golden Triangle Restoration 9 0 39 .744 39 29 28 1 0 0 17 17 .744 .769
Charbonneau, Adrien Helmutz Interlock 10 0 41 .854 41 35 26 6 1 2 20 21 .854 1.195
Charbonneau, Edgar Helmutz Interlock 10 0 37 .973 37 36 35 1 0 0 21 20 .973 1.000
Chira, Kylie Alfran Trophies 10 0 32 .875 32 28 28 0 0 0 15 13 .875 .875
Currie, Aiden DieKat 10 0 39 .769 39 30 22 6 2 0 18 12 .769 1.026
Dalcourt, Jack PSG Plumbing 9 0 44 .614 44 27 25 2 0 0 21 13 .614 .659
Dalcourt, Cara Mayburry Electric 10 0 33 .758 33 25 22 3 0 0 16 12 .758 .848
Davey, Sophie Alfran Trophies 10 0 42 .738 42 31 30 1 0 0 24 18 .738 .762
Davies, Tanner MJ's Scooters 12 0 50 .760 50 38 27 4 3 4 26 36 .760 1.200
Davies, Dominik MJ's Scooters 13 0 48 .604 48 29 26 3 0 0 13 21 .604 .667
de Soto, Liam DieKat 9 2 42 .667 42 28 26 0 2 0 18 17 .667 .762
DeGraaf, Helena DieKat 10 0 47 .617 47 29 28 1 0 0 12 13 .617 .638
DeGraaf, Joel DieKat 10 0 44 .682 44 30 27 2 1 0 15 16 .682 .773
Delorey, Claire Golden Triangle Restoration 9 0 39 .821 39 32 31 1 0 0 14 14 .821 .846
Demsey, Sophie DieKat 10 0 46 .674 46 31 31 0 0 0 16 16 .674 .674
Dinnes, Nathan Alfran Trophies 10 0 40 .750 40 30 30 0 0 0 10 16 .750 .750
Druar, Ethan TextNow 10 0 49 .796 49 39 24 13 1 1 24 39 .796 1.163
Dykes, Emerson Mayburry Electric 10 0 37 .811 37 30 28 2 0 0 20 16 .811 .865
Dykes, Lochlin Mayburry Electric 10 0 35 .771 35 27 25 1 1 0 12 19 .771 .857
Erotokritou, Christos Golden Triangle Restoration 9 0 24 .833 24 20 16 2 1 1 8 20 .833 1.125
Gillespie, Caleb ATS 12 2 50 .720 50 36 24 9 1 2 23 24 .720 1.060
Godfrey, Eoin Golden Triangle Restoration 9 0 39 .769 39 30 28 2 0 0 9 19 .769 .821
Godfrey, Sean Golden Triangle Restoration 9 0 39 .769 39 30 30 0 0 0 10 12 .769 .769
Gordon, Damani Mayburry Electric 10 0 38 .816 38 31 26 5 0 0 24 12 .816 .947
Graham Goggin, Renee TextNow 10 1 47 .681 47 32 32 0 0 0 17 21 .681 .681
Hagey, Jonah Mayburry Electric 10 0 42 .667 42 28 18 8 2 0 27 31 .667 .952
Halley, Aaliyah bauhaus 10 0 33 .848 33 28 28 0 0 0 8 12 .848 .848
Hamilton, Zachary Tentworks 10 0 62 .871 62 54 44 6 0 4 39 40 .871 1.161
Hamilton, Evan Tentworks 10 0 63 .810 63 51 42 7 2 0 28 45 .810 .984
Hamilton, Andre PSG Plumbing 7 0 26 .731 26 19 18 0 0 1 4 8 .731 .846
Hamilton, Joshua Helmutz Interlock 10 0 42 .690 42 29 25 4 0 0 16 26 .690 .786
Harrison, Zoe Alfran Trophies 9 0 38 .658 38 25 25 0 0 0 17 13 .658 .658
Harvey, Danika Helmutz Interlock 9 0 32 .844 32 27 27 0 0 0 19 8 .844 .844
Hassard, Avery Mayburry Electric 10 0 33 .818 33 27 26 1 0 0 15 10 .818 .848
Hearn, Owyn bauhaus 9 0 26 .692 26 18 17 1 0 0 11 9 .692 .731
Heimbecker, Rylie TextNow 9 0 44 .886 44 39 30 3 1 5 30 27 .886 1.341
Himmelman, Jon MJ's Scooters 13 0 57 .825 57 47 44 3 0 0 27 19 .825 .877
Holland, Brighton Mr KW Landscaper 10 1 54 .685 54 37 24 5 5 3 26 30 .685 1.130
Holland, Daphne Mr KW Landscaper 10 0 51 .588 51 30 22 7 1 0 23 16 .588 .765
Hopkins, Benjamin bauhaus 10 1 27 .889 27 24 16 5 2 1 22 20 .889 1.333
Hoxha, Kevin TextNow 6 0 22 .682 22 15 14 1 0 0 12 7 .682 .727
Hunt, Mikala Mayburry Electric 10 0 35 .800 35 28 27 0 0 1 14 18 .800 .886
Jessop, Andrew Tentworks 10 0 54 .667 54 36 35 1 0 0 29 21 .667 .685
Jessop, Kate Tentworks 10 0 52 .635 52 33 28 0 0 5 30 28 .635 .923
Kaufman, Dylan MJ's Scooters 13 0 42 .810 42 34 23 7 2 2 25 21 .810 1.214
Kearsey, Michael Alfran Trophies 10 1 46 .761 46 35 32 1 1 1 30 20 .761 .891
Kearsey, Andrew Alfran Trophies 10 0 43 .698 43 30 30 0 0 0 16 14 .698 .698
Kiff, Zoey Mr KW Landscaper 9 0 39 .487 39 19 19 0 0 0 9 12 .487 .487
Kings, Grace Wonder Tots 9 0 31 .742 31 23 23 0 0 0 20 10 .742 .742
Kissack, Skylar PSG Plumbing 7 0 11 .818 11 9 7 2 0 0 8 3 .818 1.000
Klemetsch, Kira ATS 11 0 43 .581 43 25 25 0 0 0 20 14 .581 .581
Kraehling, Keydon ATS 13 0 47 .787 47 37 26 7 3 1 24 20 .787 1.128
Krimmer, Liam DieKat 9 0 45 .778 45 35 32 2 1 0 20 14 .778 .867
Kropf, Eric bauhaus 10 0 37 .649 37 24 23 1 0 0 16 20 .649 .676
Kropf, Madison bauhaus 10 0 35 .914 35 32 29 3 0 0 23 17 .914 1.000
Kropf, Brooklyn TextNow 9 0 38 .605 38 23 23 0 0 0 15 11 .605 .605
Lai, Elliott ATS 13 1 58 .724 58 42 25 7 6 4 27 38 .724 1.259
LeBel, Lillian Helmutz Interlock 10 0 38 .842 38 32 23 7 2 0 20 36 .842 1.132
LeBlanc, Taedyn ATS 13 0 53 .849 53 45 31 11 2 1 25 37 .849 1.189
Linhofer, Samuel ATS 13 0 59 .627 59 37 36 1 0 0 27 18 .627 .644
Lopez, Melina Mr KW Landscaper 10 0 48 .667 48 32 32 0 0 0 20 19 .667 .667
Loschnig, Phoenix Mayburry Electric 10 0 47 .745 47 35 28 6 1 0 23 28 .745 .915
Loschnig, Cannon Tentworks 10 2 62 .806 62 50 27 14 5 4 36 55 .806 1.387
Magee, Aidan DieKat 10 0 42 .762 42 32 31 1 0 0 13 18 .762 .786
Manson, Olivia Tentworks 10 0 63 .571 63 36 36 0 0 0 24 18 .571 .571
Manson, Luke Helmutz Interlock 10 0 42 .762 42 32 29 3 0 0 16 16 .762 .833
McFee, Brooke DieKat 10 1 39 .744 39 29 25 3 1 0 16 10 .744 .872
McGivern, Michael Alfran Trophies 10 0 38 .789 38 30 29 1 0 0 18 16 .789 .816
McKellar, Farah MJ's Scooters 13 0 52 .750 52 39 33 5 1 0 27 21 .750 .885
McLarty, Kevin Alfran Trophies 10 0 23 .870 23 20 17 3 0 0 14 7 .870 1.000
McManus, Liam Golden Triangle Restoration 8 0 33 .697 33 23 23 0 0 0 14 7 .697 .697
Meagher, Trevor Alfran Trophies 8 0 40 .675 40 27 26 1 0 0 22 13 .675 .700
Mitchell, Emma Golden Triangle Restoration 8 0 35 .714 35 25 25 0 0 0 17 9 .714 .714
Moore , Victoria bauhaus 10 0 34 .735 34 25 25 0 0 0 15 9 .735 .735
Moule, Nate Wonder Tots 8 1 19 .737 19 14 14 0 0 0 10 5 .737 .737
Mueller, Alexa Mayburry Electric 9 0 23 .609 23 14 14 0 0 0 10 7 .609 .609
Murphy, Xavier PSG Plumbing 9 0 45 .644 45 29 27 2 0 0 15 12 .644 .689
Murphy, Owen PSG Plumbing 9 0 39 .769 39 30 23 3 3 1 19 25 .769 1.077
Murphy, Wyatt PSG Plumbing 9 0 42 .571 42 24 21 0 0 3 9 14 .571 .786
Nellis, Keelia Golden Triangle Restoration 8 0 24 .792 24 19 19 0 0 0 8 6 .792 .792
Nelson, Eve Wonder Tots 10 0 31 .839 31 26 25 1 0 0 19 7 .839 .871
Nelson, Maclean Wonder Tots 10 0 36 .722 36 26 26 0 0 0 9 20 .722 .722
Nethery, Grace Helmutz Interlock 9 0 40 .825 40 33 31 2 0 0 26 18 .825 .875
Newing, Dillon Mayburry Electric 10 0 30 .733 30 22 22 0 0 0 8 10 .733 .733
Nuhn, Chloe Wonder Tots 9 0 31 .871 31 27 24 3 0 0 13 18 .871 .968
Ogilvie, Aaron DieKat 10 0 41 .634 41 26 26 0 0 0 11 10 .634 .634
Oliverio, Joshua DieKat 10 0 44 .705 44 31 30 1 0 0 16 17 .705 .727
Ondercin, Carter Mayburry Electric 10 0 39 .744 39 29 27 2 0 0 19 18 .744 .795
Onischke, Nathan MJ's Scooters 13 0 51 .784 51 40 39 1 0 0 26 13 .784 .804
Onischke, Madison MJ's Scooters 12 0 39 .564 39 22 18 2 2 0 15 20 .564 .718
Pearson, William Wonder Tots 9 0 31 .806 31 25 23 1 1 0 13 12 .806 .903
Pearson, Rachel Wonder Tots 9 0 33 .848 33 28 27 1 0 0 16 14 .848 .879
Perry, Wynter Wonder Tots 8 0 23 .783 23 18 18 0 0 0 8 13 .783 .783
Peth, Hunter Mr KW Landscaper 9 0 38 .789 38 30 30 0 0 0 14 11 .789 .789
Pfaff, Amelia bauhaus 10 0 31 .645 31 20 20 0 0 0 15 8 .645 .645
Phillips, Gabby MJ's Scooters 13 0 53 .792 53 42 41 1 0 0 24 11 .792 .811
Phuong, Nolan TextNow 8 1 35 .829 35 29 13 8 5 3 23 33 .829 1.600
Piperakis, Nikos TextNow 10 0 44 .909 44 40 31 4 4 1 37 25 .909 1.250
Pipilas, Alexander TextNow 10 1 54 .815 54 44 23 12 6 3 36 34 .815 1.426
Poll, Aiden PSG Plumbing 5 0 15 .733 15 11 10 1 0 0 8 5 .733 .800
Potts, Tyler Mr KW Landscaper 10 3 52 .769 52 40 20 5 2 13 33 51 .769 1.692
Powers, Isaac Wonder Tots 9 0 24 .583 24 14 14 0 0 0 7 8 .583 .583
Querin, Noah PSG Plumbing 9 0 35 .771 35 27 22 3 1 1 20 4 .771 1.000
Querin, Trenton PSG Plumbing 9 0 32 .781 32 25 23 1 0 1 9 11 .781 .906
Raper, Gavin Helmutz Interlock 10 0 32 .813 32 26 24 2 0 0 13 13 .813 .875
Raper, Cole Tentworks 10 0 56 .732 56 41 40 1 0 0 26 12 .732 .750
Reader, Kate Mr KW Landscaper 9 0 39 .692 39 27 25 1 1 0 23 8 .692 .769
Reinhardt, Zach TextNow 10 1 56 .786 56 44 34 7 0 3 35 25 .786 1.071
Reitzel, Taylor bauhaus 10 1 38 .816 38 31 18 6 2 5 19 34 .816 1.474
Richards, Connor Golden Triangle Restoration 9 0 34 .824 34 28 27 1 0 0 18 13 .824 .853
Ruth, Ava Tentworks 10 1 63 .730 63 46 46 0 0 0 34 21 .730 .730
Ruth, Travis Helmutz Interlock 9 1 33 .788 33 26 22 3 0 1 14 19 .788 .970
Sanchez Hancox, Emilio MJ's Scooters 13 0 50 .780 50 39 35 3 1 0 27 19 .780 .880
Sanchez Hancox, Felipe MJ's Scooters 12 0 37 .649 37 24 16 4 3 1 17 14 .649 1.000
Sawatzky, Elysia TextNow 9 0 48 .708 48 34 28 3 3 0 23 14 .708 .896
Simpson, Keaton TextNow 7 0 28 .679 28 19 18 1 0 0 11 11 .679 .714
Starr, Nathan TextNow 10 0 44 .886 44 39 28 9 2 0 29 20 .886 1.182
Summerfield, Dane PSG Plumbing 9 0 42 .619 42 26 21 3 2 0 14 23 .619 .786
Taylor, Mason Helmutz Interlock 10 0 35 .657 35 23 23 0 0 0 20 10 .657 .657
Teschke, Luke Alfran Trophies 9 0 31 .806 31 25 20 4 1 0 19 24 .806 1.000
Teschke, Scott Alfran Trophies 9 0 36 .667 36 24 22 2 0 0 10 17 .667 .722
Thompson, Nathan Wonder Tots 10 0 35 .857 35 30 26 4 0 0 20 15 .857 .971
Trznadel, Dash Mayburry Electric 10 0 24 .667 24 16 15 1 0 0 7 11 .667 .708
van Beers, Riley bauhaus 10 0 35 .771 35 27 24 3 0 0 15 23 .771 .857
Vautour, Emma ATS 13 0 58 .500 58 29 29 0 0 0 16 15 .500 .500
Ventura-Dolinar, Aiden PSG Plumbing 8 0 32 .563 32 18 16 2 0 0 12 11 .563 .625
Vinters, Jared ATS 12 0 49 .755 49 37 36 1 0 0 25 15 .755 .776
Warkentin, Davina bauhaus 10 0 40 .800 40 32 28 4 0 0 14 15 .800 .900
Wilburn, Jayden Wonder Tots 10 1 32 .688 32 22 22 0 0 0 10 12 .688 .688
Wilson, Jacob DieKat 9 0 38 .658 38 25 23 2 0 0 12 8 .658 .711
Wiszniowski, Roman bauhaus 10 0 34 .735 34 25 20 4 1 0 18 15 .735 .912
Woolner, Caydence PSG Plumbing 8 0 22 .682 22 15 14 0 0 1 7 3 .682 .818
Young, Lincoln Mr KW Landscaper 10 0 51 .686 51 35 28 4 1 2 26 29 .686 .922
Zeidler-Rice, Cody MJ's Scooters 13 0 49 .755 49 37 17 6 4 10 29 42 .755 1.653
Zeidler-Rice, Evan MJ's Scooters 13 0 52 .712 52 37 31 5 0 1 16 28 .712 .865
Zettell, Joshua Tentworks 10 0 56 .786 56 44 35 8 1 0 33 34 .786 .964
Zimic, Ozzie Helmutz Interlock 10 0 47 .894 47 42 36 5 1 0 32 26 .894 1.043